Hiperbaryczna tlenoterapia w leczeniu słuchu

Możesz mieć naprawiony słuch w dowolnym wieku.


W przypadku pacjentów z umiarkowanym ubytkiem słuchu tlen hiperbaryczny poprawił słyszenie średnio o 19,3 decybela, a dla osób z ciężkim ubytkiem słuchu poprawił się średnio o 37,7 decybela. To sprawia, że przeciętny pacjent nie musi dłużej nosić aparatów słuchowych ani uczyć się czytania z ruchu warg - wraca do normalnego słuchu lub niewielkiego ubytku słuchu.

Jest to efekt uboczny leczenia pozostałych schorzeń, ale można też skorzystać z HBOT tylko i wyłącznie w celu naprawy słuchu


  • jest to bezpieczne
  • nie ma ryzyka powikłań jak w przypadku operacji chirurgicznych/laserowych
  • uwolnij się od aparatu słuchowego, który ciągle wypada i się rozładowuje!
  • komórki macierzyste tworzone w czasie zabiegu HBOT leczą nie tylko słuch, ale cały organizm
  • efekt jest trwały
  • ważne, żeby komora miała ciśnienie powyżej 2,4 ATA, inaczej efekt naprawy słuchu nie wystąpi lub wystąpi po bardzo dużej liczbie zabiegów

Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia terapii

Tlenoterapia w komorze hiperbarycznej, stanowi uzupełnienie leczenia wielu problemów i dolegliwości zdrowotnych. Pacjent poddawany seansom w kapsule, oddycha czystym tlenem, podawanym w zwiększonych od standardowych dawkach i podwyższonym ciśnieniu. Kuracja ta polega na zwiększeniu produkcji komórek macierzystych przez organizm pacjenta, niweluje fizjologiczne bariery tlenu w przenikaniu do komórek, a tym samym umożliwia dostarczenie komórkom zwiększonych dawek tlenu, co sprzyja leczeniu wielu schorzeń, również laryngologicznych. W naszej placówce prowadzona jest tlenoterapia z użyciem specjalistycznego, medycznego urządzenia, jakim jest komora hiperbaryczna. Leczenie słuchu z wykorzystaniem tej metody poleca się m.in. w przypadku nagłej głuchoty, zwanej niedosłuchem czuciowo- nerwowym (NNC) oraz doznania przez pacjenta urazu akustycznego.


Czy leczenie niedosłuchu w komorze hiperbarycznej jest możliwe?


Istnieje szereg dolegliwości laryngologicznych, w przypadku których zalecane jest korzystanie z kuracji wspomagającej, z użyciem specjalistycznej kapsuły, o nazwie komora hiperbaryczna. Szumy uszne, utrata słuchu w wyniku przebytej infekcji, urazu akustycznego czy urazu czaszki, a także nagła utrata słuchu, zaliczane są właśnie do tych przypadłości. Ponadto, stosowanie tego typu kuracji wspomagającej, może sprawdzić się w leczeniu głuchoty, do której doszło z różnych przyczyn. Mowa tu o powikłaniach po operacji, urazie ciśnieniowym lub akustycznym, chorobie Meniere’a, a także półpaścu usznym. Leczenie niedosłuchu w komorze hiperbarycznej, może pozytywnie wpłynąć również na inne, współtowarzyszące dolegliwości, jakich doświadcza pacjent, np. zawroty głowy.


Komora hiperbaryczna – leczenie słuchu w efektywny sposób


Jak zostało wspomniane wcześniej, w problemach zdrowotnych o podłożu laryngologicznym, doskonałym uzupełnieniem kuracji, jest medyczna komora hiperbaryczna. Szumy uszne czy nagła utrata słuchu, leczone są najczęściej z zastosowaniem odpowiednio dobranych medykamentów, jednak doskonałym wsparciem dla ich skutecznego działania, są sesje w komorze hiperbarycznej. Ich skuteczność, została potwierdzona na podstawie przeprowadzonych licznych badań w tym zakresie. Jak dowiedziono, połączenie konwencjonalnej metody oraz leczenie niedosłuchu w komorze hiperbarycznej, przynoszą lepsze rezultaty, niż kuracja opierająca się jedynie na farmakologii.


Jeżeli nerw słuchowy (przedsionkowo-ślimakowy) nie został trwale i całkowicie zniszczony (np. jest poprawa po zastosowaniu aparatu słuchowego), to można przywrócić słuch również utracony z wiekiem do sprawności w tempie ok. 30% na 21 zabiegów i docelowo odstawić aparat słuchowy na półkę.


Leczenie niedosłuchu w komorze hiperbarycznej – postaw na gabinet Oxomedica


W naszym gabinecie tlenoterapii, dostępna jest medyczna komora hiperbaryczna. Leczenie słuchu z jej wykorzystaniem, odbywa się w komfortowych dla pacjenta warunkach. W każdym przypadku, kuracja jest indywidualnie dopasowana do potrzeb, korzystającego z naszych usług klienta. Ze względu na fakt, że jest to urządzenie medyczne, pracujące pod ciśnieniem aż do 3.2 ATA, seanse odbywające się w jego wnętrzu są zdecydowanie bardziej skuteczne, niż ma to miejsce w przypadku rekreacyjnych kapsuł tlenowych o ciśnieniu pracy od 1,3 do 2 ATA, które nie mają udowodnionego działania klinicznego. Przekonaj się sam o efektywności leczenia medyczną komorą hiperbaryczną i skorzystaj z naszych usług.