Medyczna komora hiperbaryczna 3,2 ATA Poznań - Biedrusko

Leczymy skutecznie przewlekłe choroby

To przełomowa technologia, która powoduje, że Twój własny organizm wytwarza komórki macierzyste! Komórki te leczą większość chorób, urazów, odmładzają skórę oraz cały organizm dodając dużo sił witalnych.

Czytaj więcej
Co leczymy?

Leczymy szybko i skutecznie choroby ostre i przewlekłe

Terapia hiperbaryczna posiada ponad 100 wskazań klinicznych, a rozwój medycyny hiperbarycznej powoduje, że jej zastosowanie ciągle rośnie!

Dowiedz się więcej

Choroby trudne do diagnozy

Tlenoterapia hiperbaryczna znacznie obniża przewlekłe stany zapalane, które przyczyniają się do rozwoju chorób nowotworowych, neurodegeneracyjnych i innych chorób cywilizacyjnych.

AZS i choroby skóry

Zabieg w komorze jest kluczem do zdrowej skóry. HBOT leczy skutecznie miejsca dotknięte AZS czy trudno gojące się rany. Efektem ubocznym zabiegów jest wygładzenie cery oraz odmłodzenie skóry.

Leczenie kontuzji bez operacji

Nieinwazyjny, bezbolesny i przyjemny powrót do zdrowia w urazach, np. kolana, łąkotki i innych trudnych kontuzji powstałych podczas trenowania sportów.

 • komora hiperbaryczna biedrusko
 • komora hiperbaryczna biedrusko 2
 • hbot poznan biedrusko
 • 15Xwięcej tlenu niż normalnie
O nas

Skuteczność leczenia potwierdzona klinicznie

Tlenoterapia hiperbaryczna to podparta badaniami naukowymi oraz uznana przez środowisko medyczne, nieinwazyjna, bezpieczna i skuteczna metoda leczenia wielu schorzeń. Polega na podawaniu tlenu w środowisku o podwyższonym ciśnieniu co zwiększa dotlenienie sprzyjając regeneracji.

Choroby płuc COVID-19

Leczysz cały organizm

Oparzenia i choroby skóry

Choroby przewlekłe

Na co czekasz? Możesz wyzdrowieć!

Jak zacząć leczenie?

01

Sprawdź przeciwskazania

Zweryfikuj, czy na przykład nie cierpisz na rzadkie choroby, jak odma płucna.

Sprawdź
02

Umów wizytę

Pracujemy 7 dni w tygodniu. Godziny ustalamy indywidualnie tak, aby Tobie pasowały. Zabiegi najlepiej wykonywać raz dziennie aż do całkowitego wyleczenia.

Zadzwoń
03

Przyjdź na zabieg

Sprawdź jak się przygotować do zabiegu.

Przygotuj się
...
60
Lat doświadczenia

Technologia leczenia tlenen pod wysokim ciśnieniem HBOT jest sprawdzona, znana i przetestowana na całym świecie od lat 60tych ubiegłego wieku.

120
Minut

Trwa pojedynczy zabieg leczniczy w komorze HBOT. Seria w zależności od potrzeb organizmu składa się z 3-40 zabiegów dzień po dniu.

15x
Więcej tlenu

Podczas jednego zabiegu dostarczasz 15 razy więcej tlenu niż normalnie! Komora hiperbaryczna pozwala na dotlenienie organizmu Pacjenta w bardziej efektywny sposób.

3000
Litrów tlenu 99,9%

Używamy podczas jednego zabiegu w komorze hiperbarycznej 3,2 ATA

Opinie naszych Klientów

Mówią o Nas

.
 • testimional1
 • testimional2
 • testimional3
 • testimional4
 • testimional5
 • testimional6

Skuteczność tej metody leczenia aż zapiera dech w piersiach i pozostawia w Tobie szok i niedowierzanie, że tyle lat błądziłeś a wystarczył tydzień i jesteś zdrowy. Nie wiem jak inni, ale ja po tych zabiegach mam nadmiar sił jak w podstawówce. Aż rozpiera mnie energia. Cieszę się, że żyjemy w 21 wieku i mamy dostępne takie możliwości. Warte swojej ceny.

Karolina P.

pacjent

...

Czym jest komora hiperbaryczna Poznań?

Komora hiperbaryczna to szczelnie zamknięte urządzenie, pozwalające na kontrolowanie parametrów środowiska panujących w jego wnętrzu, takich jak: ciśnienie, stężenie tlenu, temperatura czy wilgotność. Komory hiperbaryczne przeznaczone są do przeprowadzania zabiegów tlenoterapii, z wykorzystaniem ciśnienia wyższego od atmosferycznego. Pacjenci poddawani tej formie leczenia oddychają czystym, stuprocentowym tlenem. Uważa się, że ciśnienie we wnętrzu komory powinno być wyższe, niż 2 ATA, czyli 2 Atmosfery Absolutne (suma wszystkich ciśnień, jakie działają na daną powierzchnię). Podczas przeprowadzanych przez nas zabiegów tlenoterapii, wykorzystywana jest medyczna komora hiperbaryczna o ciśnieniu pracy do 3,2 ATA. To pozwala na wielokrotne zwiększenie ilości tlenu dostarczanego do komórek organizmu, korzystających z naszych usług pacjentów. Średnio w trakcie zabiegu zużywane jest 2,1 m3 czyli 2100 litrów czystego, medycznego tlenu.

Nasza medyczna komora hiperbaryczna, w przeciwieństwie do większości komór dedykowanych tzw. rekreacyjnej tlenoterapii, jest zasilana czystym tlenem o stężeniu 99,9%, który pozyskujemy od największych, sprawdzonych i zaufanych dystrybutorów gazów medycznych. Ponadto, terapia tlenowa z wykorzystaniem oferowanej przez nas kabiny hiperbarycznej, odbywa się również przy użyciu profesjonalnego układu oddechowego. Rozwiązanie to automatycznie dostosowuje ilość podawanego gazu do potrzeb organizmu pacjenta, umożliwiając mu tym samym jak najlepszy przepływ tlenu i w konsekwencji zaspokojenie całego zapotrzebowania tlenowego. Ponadto, osoba poddawana leczeniu, podczas którego wykorzystywana jest nasza hiperbaryczna komora, ma zapewniony najwyższy komfort przy oddychaniu, co znacząco podnosi jej wygodę i pozwala się zrelaksować.

Chcesz skorzystać z oferowanego przez nas zabiegu z wykorzystaniem urządzenia, jakim jest medyczna komora hiperbaryczna? Poznań, a dokładniej Biedrusko koło Poznania, jest miastem, na terenie którego świadczymy swoje usługi. Umów się na wizytę w naszym gabinecie tlenoterapii i zadbaj należycie o swoje zdrowie

Wysokociśnieniowa tlenoterapia hiperbaryczna HBOT

HBOT (inaczej HBO, HBO2 lub HBO2T) czyli hiperbaryczna terapia tlenowa, staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, stosowanym w medycynie, jako wspomaganie leczenia różnorodnych chorób. Dzięki przeprowadzonym badaniom dowiedziono, że tlenoterapia hiperbaryczna, wykorzystując kilka fizjologicznych zasad reakcji tlenu pod ciśnieniem, pozwala na dostarczenie go głębiej do tkanek. To natomiast może przekładać się na zmianę ich reakcji na rozmaite choroby i urazy. Te wyjątkowe właściwości HBOT sprawiają natomiast, że coraz więcej lekarzy rozważa jej stosowanie jako jednej z opcji terapeutycznych.

Jeżeli Twój lekarz zalecił Ci terapię z wykorzystaniem komory tlenowej, koniecznie zgłoś się do nas. W naszym gabinecie znajduje się w pełni profesjonalna, medyczna komora hiperbaryczna. Poznań, a dokładniej Biedrusko koło Poznania, to miasto, gdzie nas znajdziesz. Nie zwlekaj i jeszcze dziś umów się na kurację w Oxomedica.

Na czym polega tlenoterapia hiperbaryczna?

Leczenie różnorodnych chorób oraz dolegliwości z wykorzystaniem komory hiperbarycznej, to zabieg o nazwie: hiperbaria tlenowa. W standardowych warunkach, dostarczanie tlenu do organizmu, jest ściśle uzależnione od ukrwienia danego obszaru ciała. Odnosząc się natomiast do warunków panujących w urządzeniu, jakim jest kapsuła hiperbaryczna, to w tym przypadku tlen ma właściwości przenikania nawet do nieukrwionych miejsc w ciele pacjenta. Ponadto, zwiększenie poziomu tlenu, można stwierdzić także we krwi, limfie oraz w płynie mózgowo- rdzeniowym. Jest to wynik działania ciśnienia, którego wartość w naszej kapsule wynosi aż 3.2 ATA. Pacjent, który przebywa w komorze hiperbarycznej wdycha czysty tlen, a czynność tą wykonuje w niezwykle komfortowych warunkach. Medyczna komora hiperbaryczna, znajdująca się w naszym gabinecie tlenoterapii, zapewnia dużą ilość przestrzeni (jej średnica mierzy aż 100 cm) i co niezwykle istotne, jest w 100% przezroczysta, dzięki czemu nie powoduje uczucia klaustrofobii. Jest to największa jednoosobowa komora hiperbaryczna w Polsce.

Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, iż podczas zabiegu, możliwe jest oddawanie się wielu przyjemnym czynnościom, które zapewniają pacjentowi pełen relaks. Mowa tu o czytaniu książki, oglądaniu ulubionych seriali, słuchaniu muzyki, a nawet spaniu. Dzięki temu, terapia tlenem przebiega w niezwykle przyjaznych warunkach, a osoba jej poddawana może się w pełni odprężyć i należycie zadbać o swój organizm. Zastanawiasz się nad tym, czy powinieneś skorzystać z terapii wspomagającej, jaką jest tlenoterapia? Poznań to nie tylko stolica Wielkopolski, ale również bliskie miasto naszego gabinetu, do odwiedzenia którego w Biedrusku koło Poznania serdecznie Cię zapraszamy. Przyjdź do nas i przekonaj się sam, że jest to miejsce stworzone dla Ciebie.

Jak przebiega terapia hiperbaryczna?

Tlenoterapia hiperbaryczna trwa 120-130 minut, w tym kompresja i dekompresja. Jest to czas, który spędzasz w urządzeniu, jakim jest medyczna komora hiperbaryczna. Pamiętaj jednak o tym, aby na wizytę w naszym gabinecie przeznaczyć około 2,5 godziny, ponieważ sama tlenoterapia poprzedzona jest rejestracją, krótkim wywiadem medycznym, a także koniecznością przebrania się w odpowiednią odzież. Dlatego też tak istotnym jest, abyś odwiedził nasz gabinet tlenoterapii hiperbarycznej punktualnie.

Zabiegi w komorze hiperbarycznej wymagają odpowiedniego przygotowania. Pacjent powinien być ubrany w wygodną, 100% bawełnianą odzież. Wynika to z faktu, iż ubranie nie może być wykonane z materiałów, które generują iskry w atmosferze z wysokim stężeniem tlenu pod ciśnieniem, gdyż stwarzają one zagrożenie pożarowe. Osoby, które nie mają odzieży wykonanej w 100% z bawełny, mogą otrzymać od nas kocyk, ręcznik lub porannik, w które się przebiorą i rozpoczną kurację, jaką jest terapia hiperbaryczna.

Ponadto, zabieg w komorze hiperbarycznej wymaga pozbycia się takich elementów, jak:

 • Biżuteria, zegarki, paski czy okulary,
 • Makijaż i inne substancje, które zostały nałożone na skórę (kremy, maści),
 • Lakier na paznokciach.

Po wykonaniu powyższych czynności, przychodzi czas na poddanie się zabiegowi, jakim jest tlenoterapia. Komora hiperbaryczna, w której odbywa się kuracja to przestrzeń, zapewniająca pacjentowi wysoki komfort. Po wejściu do jej wnętrza, następuje stopniowe zwiększanie ciśnienia, aż do momentu uzyskania docelowej wartości i utrzymanie jej na stałym poziomie.W tym czasie można oglądać telewizję umieszczoną na suficie, która ma podłączone platformy streamingowe takie jak Netflix, Youtube czy Amazon Prime.W trakcie całego zabiegu obecny jest wykwalifikowany personel, który czuwa nad tym, żeby proces przebiegał prawidłowo.

Żeby hiperbaria tlenowa przyniosła wymierne korzyści, konieczne jest regularne poddawanie się seansom. Czas oraz ilość zabiegów, a także wysokość ciśnienia, dobierane są indywidualnie do potrzeb konkretnego pacjenta. Warto zaznaczyć, że terapie z wykorzystaniem urządzeń, jakimi są komory hiperbaryczne, to zabiegi nieinwazyjne i bezpieczne. Należy podkreślić, że dokładnie tak, jak w przypadku stosowania medykamentów, tak i również terapia tlenowa może powodować u niektórych pacjentów skutki uboczne, do których zaliczane są m.in. bóle głowy, wymioty czy zmęczenie. Są to najczęściej efekty zbyt wysokiego ciśnienia lub długiego przebywania w komorze.

Komory hiperbaryczne – wskazania

Hiperbaryczna terapia tlenowa jest zalecana w leczeniu wszelkiego rodzaju schorzeń, wymagających poprawy procesów fizjologicznych, jakie zachodzą w organizmie. Metoda ta wspomaga również hamowanie procesów starzenia oraz wspomaga regenerację i odżywienie komórek.

Tlenoterapia w komorze hiperbarycznej, zalecana jest osobom borykającym się z rozmaitymi schorzeniami i dolegliwościami. Na liście chorób, w przypadku których zalecana jest terapia hiperbaryczna, znajdują się m.in.:

 • Choroby trudne do diagnozy (znacznie obniża przewlekłe stany zapalne, mogące przyczyniać się do rozwoju chorób nowotworowych, neurodegeneracyjnych i innych chorób cywilizacyjnych),
 • AZS i choroby skóry,
 • Kontuzje (urazy kolan, łąkotki i innych, będących efektem uprawiania sportu),
 • COVID-19, grypa, ostre infekcje płuc,
 • Choroby nieuleczalne (m.in. porażenie mózgowe, Alzheimer itp.),
 • Borelioza,
 • Reumatoidalne zapalenie stawów.

Ponadto, medyczna komora tlenowa sprawdzi się również w przypadku osób, które chciałyby cofnąć swój zegar biologiczny i uzyskać efekt prawdziwego odmłodzenia. Tlenoterapia hiperbaryczna wspomaga mobilizację komórek macierzystych przez organizm.

Medyczna komora hiperbaryczna to także rozwiązanie, które doskonale wpływa na:

 • Wzrok. Poprawia ostrość widzenia, w sposób efektywny leczy zwyrodnienia plamki żółtej (AMD), a także retinopatię cukrzycową.
 • Słuch. Terapia tlenem hiperbarycznym zalecana jest przy niedosłuchu, rozmaitych wadach słuchu, a także utratą słuchu na skutek starzenia się.
 • Przewlekłe zmęczenie. Tlenoterapia hiperbaryczna pozwala odzyskać siły witalne, a przypływ energii widoczny jest już po 1 zabiegu.

Tlenoterapia hiperbaryczna – przeciwwskazania

Pomimo tego, że zabiegi z wykorzystaniem urządzenia, jakim jest medyczna kapsuła hiperbaryczna niosą ze sobą szereg, potwierdzonych naukowo korzyści dla zdrowia, istnieją przeciwwskazania do ich stosowania. Należą do nich:

 • Chemioterapia,
 • Nieleczona odma opłucnowa.

Komory hiperbaryczne nie są również zalecane osobom, stosującym niektóre leki, w tym: doksorubicyny, bleomycyny, disulfiramu, cisplatyny, a także antybakteryjnego Mafenide acetate. Ponadto, kolejnymi przeciwwskazaniami, do wykonywania zabiegów z zastosowaniem urządzenia, jakim jest komora hiperbaryczna, które trzeba skonsultować z lekarzem, są:

 • Gorączka,
 • Infekcje wirusowe (szczególnie zatok lub płuc),
 • Ciąża,
 • Klaustrofobia,
 • Rozedma płuc,
 • Sferocytoza,
 • Rozrusznik serca,
 • Padaczka lub obniżony próg drgawkowy,
 • Przechorowane w przeszłości zapalenie nerwu wzrokowego,
 • Operacje przeprowadzone w okolicach kości skroniowej lub klatki piersiowej.

Dlaczego warto wybrać gabinet tlenoterapii hiperbarycznej Oxomedica?

Oxomedica to gabinet tlenoterapii hiperbarycznej, w którym znajduje się medyczna komora hiperbaryczna. Kapsuła pracuje pod wyższym ciśnieniem, niż ma to miejsce w przypadku jej rekreacyjnych odpowiedników, bo aż do 3.2 Atmosfer. Zabiegi w naszym gabinecie przeprowadzane są od 2.4 ATA, co pozwala na uzyskanie najlepszych możliwych efektów terapii. Komora tlenowa w Oxomedica ma aż 100 cm średnicy, dzięki czemu uplasowała się jako największa, jednoosobowa komora hiperbaryczna w Polsce.

Żeby zabiegi z jej wykorzystaniem były najbardziej efektywne, najlepiej wesprzeć je dietą owocową lub krótkimi postami na wodzie. Aby zrobić to prawidłowo, najlepiej skonsultować się w tym celu ze specjalistami z naszej placówki, którzy dysponują fachową wiedzą i umiejętnościami w tym zakresie i chętnie udzielą pacjentowi potrzebnego wsparcia. Jeżeli chcesz wziąć udział w tlenoterapii przeprowadzanej przez gabinet Oxomedica, w którym wykorzystywana jest medyczna komora hiperbaryczna, Biedrusko koło Poznania to miasto, w którym nas znajdziesz. Sprawdź naszą ofertę, skontaktuj się z nami i odwiedź naszą placówkę.