Hiperbaryczna tlenoterapia w Covid

Long covid to jedna z prostszych rzeczy do wyleczenia za pomocą HBOT, który


 • przywraca węch po covid
 • przywraca smak po covid
 • likwiduje 'brain fog'
 • przywraca siły i chęć do życia
 • Dzięki HBOT możesz wyleczyć zarówno ciężką postać covid-19, jak również bardziej łagodne i wszystkie objawy tzw. long-covid.
 • HBOT leczy nawet beznadziejnie ciężkie przypadki, w których pacjenci normalnie są skazani na śmierć w zwykłych szpitalach

Zalety tlenoterapii hiperbarycznej w porównaniu do tradycyjnego leczenia:


 • jest skuteczniejsze
 • nie niesie ryzyka błędnej diagnozy
 • nie wymaga lekarstw ani suplementów
 • dodaje sił i zwiększa wydolność organizmu
 • leczy cały organizm, a nie tylko płuca
 • leczy bardzo szybko wiele chorób płuc, w tym grypę, zapalenie oszkrzeli i płuc, zarówno o podłożu wirusowym, bakteryjnym, jak i grzybicznym

Pandemia COVID-19, zupełnie niespodziewanie, postawiła służbę zdrowia przed niełatwymi i nieznanymi dotychczas wyzwaniami. Pomimo, że w 80% przypadków choroba ta przebiega łagodnie, to pozostali pacjenci wymagają hospitalizacji, a u dużej części z nich dochodzi do rozwoju wirusowego zapalenia płuc, którego konsekwencją jest ostra niewydolność oddychania. Ze względu na brak przyczynowego leczenia COVID-19, konieczne jest postępowanie objawowe, polegające na zapewnieniu odpowiedniego utlenowania krwi. W tym wypadku zastosowanie znajduje tlenoterapia w COVID, przy użyciu medycznej komory hiperbarycznej, dostępnej w naszym gabinecie Oxomedica.


Hiperbaryczna tlenoterapia COVID – to warto wiedzieć


Prawidłowa saturacja u osoby zdrowej, czyli wysycenie krwi tlenem, wynosi 95-99%. W sytuacji, gdy spada poniżej 90%, chory zaczyna odczuwać duszności i tym samym wymaga natychmiastowej pomocy.


Pierwszym krokiem, w kierunku leczenia niewydolności oddechowej, spowodowanej chorobą SARS – CoV – 2, jest tlenoterapia.


Covid -19 powoduje bowiem zapalenie tkanki śródmiąższowej, jak i również obrzęk pomiędzy pęcherzykami płucnymi a naczyniami i w konsekwencji zaburzenia przechodzenia tlenu z pęcherzyków do płuc. Kiedy dochodzi już do procesu gojenia się, w tym właśnie miejscu powstają zwłóknienia (tkanka łączna). W sytuacji, gdy są one duże, powodują trwałe upośledzenie przechodzenia tlenu, a tym samym permanentne niedotlenienie organizmu, z wszelkimi tego konsekwencjami. Żeby temu zapobiec, najlepszym rozwiązaniem jest komora hiperbaryczna w leczeniu covid, stosowana jako uzupełnienie podstawowej kuracji SARS – CoV- 2.


Tlenoterapia COVID – ile trwa zabieg?


Hiperbaria tlenowa to skuteczna, naukowo potwierdzona metoda leczenia różnych chorób i dolegliwości zdrowotnych, w tym również COVID. Tlenoterapia przeprowadzana w naszej placówce Oxomedica, wykorzystuje w tym celu medyczną komorę hiperbaryczną, która może pracować pod ciśnieniem nawet 3,2 ATA, co pozwala na uzyskanie znacznie lepszych rezultatów, niż w przypadku kuracji z zastosowaniem rekreacyjnych kapsuł tlenowych. Jest to skuteczne rozwiązanie, umożliwiające dostarczenie organizmowi pełnego zapotrzebowania na tlen i dotarcie do wszystkich jego komórek. Jeżeli zatem pacjent przechorował SARS – CoV- 2, to idealnym sposobem na powrót do zdrowia, będzie tlenoterapia COVID. Ile trwa taki zabieg? W naszej placówce wynosi on 90 min + dekompresja (jest to czas spędzony w komorze). Należy jednak wskazać, że zarówno wysokość ciśnienia, jak i długość seansu, dostosowywane są indywidualnie do możliwości i potrzeb pacjenta.


Leczenie COVID – tlenoterapia i jej przebieg


Jednym z najskuteczniejszych sposobów na powrót do zdrowia po przebytej chorobie SARS – CoV – 2, jest tlenoterapia. Covid, w zależności od jego przebiegu, może bowiem znacząco pogorszyć pracę układu oddechowego, co ma przełożenie na funkcjonowanie całego organizmu. Dlatego też osoby, które przeszły zakażenie tą chorobą, powinny skorzystać z rozwiązania, jakim jest tlenoterapia przy COVID. To metoda wykorzystująca lecznicze właściwości stuprocentowego tlenu, pod zwiększonym ciśnieniem atmosferycznym. W trakcie seansu pacjent przebywa w specjalnym, szczelnie zamkniętym pomieszczeniu, skonstruowanym na potrzeby leczenia, jakim jest tlenoterapia. Koronawirus, który sieje spustoszenie w ludzkim organizmie, może być skutecznie wyleczony właśnie dzięki tej specjalistycznej kuracji.


Jest to jedna z prostszych chorób do wyleczenia za pomocą medycznej komory hiperbarycznej i jej leczenie trwa 3-5 dni, a terapia przynosi efekty odczuwalne dla pacjenta już od pierwszego zabiegu.


Czy tlenoterapia pomaga w COVID? Odpowiadamy


Po przebyciu koronawirusa, z całą pewnością warto wspomóc swój organizm w okresie rekonwalescencji i wybrać rozwiązanie, jakim jest tlenoterapia. COVID może powodować bowiem zarówno mniejsze, jak i większe spustoszenia w ludzkim organizmie, stąd też tak ważnym jest, aby należycie się o niego zatroszczyć. Wielu pacjentów, zanim zdecydują się odwiedzić naszą placówkę Oxomedica, zadaje nam pytanie – czy tlenoterapia pomaga w COVID? Odpowiedź na nie brzmi – zdecydowanie tak. Kuracja ta opiera się na zwiększeniu produkcji komórek macierzystych przez organizm pacjenta, a dodatkowo wspomaga regenerację i odżywianie komórek, co jest niezwykle istotne w powrocie do zdrowia.


Komora hiperbaryczna w leczeniu COVID – postaw na Oxomedica


Jeżeli przebyłeś COVID, tlenoterapia będzie idealnym sposobem na to, abyś mógł odzyskać siły witalne, słuch, zapach czy węch lub zniwelować inne powikłania z tzw. Long Covid i powrócić do pełni zdrowia. Nasza placówka dysponuje medyczną komorą hiperbaryczną. Metoda ta została naukowo potwierdzona i stosowana jest w najnowocześniejszych szpitalach, i placówkach medycznych. Tlenoterapia w leczeniu COVID to doskonałe rozwiązanie, na wybór którego powinien zdecydować się każdy, kto przechorował SARS- CoV – 2.