Hiperbaryczna tlenoterapia dla sportowców

Zwiększona wydolność i regeneracja organizmu

Placówka Oxomedica to miejsce, oferujące leczenie tlenem w komorze hiperbarycznej. Dysponujemy profesjonalnym, medycznym urządzeniem, o ciśnieniu 3.2 ATA. Seanse w naszej komorze, odbywają się w pełni komfortowych warunkach, co czyni je niezwykle przyjemnymi, pozwalającymi się zrelaksować. Oferowane przez nas zabiegi, przeznaczone są dla osób, borykających się z różnymi chorobami, ale nie tylko. Mogą skorzystać z nich również pacjenci, dbający o zdrowie, dla których szczególnie istotna jest profilaktyka. Wśród propozycji naszych zabiegów, dostępna jest również tlenoterapia dla sportowców. To doskonałe rozwiązanie w przypadku osób aktywnych fizycznie, którym zależy na poprawie swoich wyników, a także zadbaniu o lepszą kondycję i regenerację.


Czy tlenoterapia dla sportowców jest dobrym rozwiązaniem?


Podczas wysiłku, szczególnie w trakcie intensywnych treningów, wzrostowi ulega zapotrzebowanie organizmu na tlen, stanowiący niezbędny składnik reakcji oddychania komórkowego, w wyniku której powstają cząsteczki energii ATP. W przypadku osób aktywnych fizycznie, zarówno zawodowców, jak i amatorów, tlen bardzo często nazywany jest legalnym dopingiem, nie tylko zwiększającym wydajność organizmu, ale także pozwalającym na szybszą regenerację po treningu. Ze względu na to, jak ważny jest tlen dla sportowców, doskonały sposób na dostarczenie mu go w optymalnych ilościach, stanowi seans w komorze hiperbarycznej. Więcej informacji na temat tego urządzenia, znajdziesz tu: co to jest komora hiperbaryczna.


Dzięki tlenoterapii hiperbarycznej HBOT, możliwy jest „naturalny doping” organizmu, który w 2006 roku, Światowa Organizacja Antydopingowa w komisji etyki orzekła, jako w pełni legalny i dopuszczony do wykorzystywania w trakcie treningów i przygotowań do zawodów.


Tlenoterapia w sporcie to doskonały sposób na redukcję deficytów tlenowych, powstających po intensywnym wysiłku. Wykazuje ona pozytywny wpływ na procesy metaboliczne i regeneracyjne, jakie zachodzą w tkankach. Na podstawie wielu przeprowadzonych badań dowiedziono, że tlen dla sportowców, podawany w komorze hiperbarycznej, wpływa na regenerację tkanki kostnej oraz mięśni szkieletowych, a także na procesy metaboliczne. To skutkuje uzyskiwaniem lepszych osiągnięć przez sportowców, a także szybszym powrotem do treningów po przebytej kontuzji.


Komora hiperbaryczna dla sportowców - korzyści


Tlenoterapia dla sportowców z użyciem komory hiperbarycznej, pozytywnie wpływa na wiele procesów. Szczególnie, powoduje ona:


 • Zwiększoną wydajność mięśni,
 • Zwiększenie ilości molekuł ATP,
 • Zwiększoną kondycję,
 • Zmniejszenie stanów zapalnych i redukcję obrzęków,
 • Maksymalne zredukowanie lub całkowite wyeliminowanie zakwaszenia mięśni,
 • Skrócenie czasu rekonwalescencji po urazach i kontuzjach,
 • Poprawę metabolizmu,
 • Zwiększenie wydolności organizmu,
 • Redukcję przewlekłego zmęczenia,
 • Zahamowanie rozwoju bakterii tlenowych i beztlenowych w miejscu urazu,
 • Podwyższenie poziomu tlenu w tkankach,
 • Przywrócenie przepływu krwi w miejscu urazu.

Jak widać, w przypadku osób aktywnych fizycznie, doskonałym uzupełnieniem codziennych treningów, jest właśnie tlenoterapia. Sport, niezależnie od dyscypliny oraz intensywności ćwiczeń, może powodować rozmaite dolegliwości, w złagodzeniu których idealna będzie kuracja z użyciem komory hiperbarycznej. Więcej na temat hiperbarii tlenowej, możesz przeczytać tu: jak działa komora hiperbaryczna.


W badaniu przeprowadzonym w Szkocji z udziałem piłkarzy stwierdzono, że przy wykorzystaniu tlenoterapii hiperbarycznej oraz fizykoterapii czas potrzebny do odzyskania pełnej sprawności fizycznej po dużym wysiłku i obciążeniu stawów, mięśni, więzadeł, ścięgien oraz związanych z tym urazów zmniejszył się o 70 proc.


Jeżeli jesteś sportowcem i chcesz w sposób kompleksowy zatroszczyć się o kondycję swojego organizmu, skorzystaj z tlenoterapii w naszej placówce Oxomedica. W trakcie zabiegu, wykorzystujemy w pełni profesjonalny, medyczny sprzęt, który pozwala na uzyskanie optymalnych efektów kuracji.


Jeżeli masz jakiekolwiek pytania – skontaktuj się z nami, a chętnie na nie odpowiemy.