Oxygen treatment in a hyperbaric chamber

Choroby trudne do diagnozy

Tlenoterapia hiperbaryczna znacznie obniża przewlekłe stany zapalane, które przyczyniają się do rozwoju chorób nowotworowych, neurodegeneracyjnych i innych chorób cywilizacyjnych.

AZS i choroby skóry

Zabieg w komorze jest kluczem do zdrowej skóry. HBOT leczy skutecznie miejsca dotknięte AZS czy trudno gojące się rany. Efektem ubocznym zabiegów jest wygładzenie cery oraz odmłodzenie skóry.

Leczenie kontuzji bez operacji

Nieinwazyjny, bezbolesny i przyjemny powrót do zdrowia w urazach, np. kolana, łąkotki i innych trudnych kontuzji powstałych podczas trenowania sportów.

Covid-19, grypa i ostre infekcje płuc

Zabieg w komorze hiperbarycznej jest bardzo ważnym czynnikiem rekonwalescencji po COVID-19.

Leczymy nieuleczalne

HBOT znacznie poprawia jakość życia osoby dotkniętej chorobami nieuleczalnymi, jak porażenie mózgowe czy Alzheimer oraz jego rodziny.

Anti-aging

Dzięki mobilizacji komórek macierzystych, terapia hiperbaryczna to sposób na prawdziwe odmłodzenie i udowodnione cofnięcie Twojego zegara biologicznego.

Wzrok

Terapia HBOT poprawia ostrość widzenia, leczy efektywnie zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) czy retinopatię cukrzycową.

Słuch

Niedosłuch, utrata słuchu spowodowana starzeniem i inne wady słuchu są skutecznie leczone zabiegami w komorze hiperbarycznej.

Przewlekłe zmęczenie

Z trudem wstajesz każdego dnia do pracy i jesteś ciągle wyczerpany? Poczujesz przypływ sił już po 1 zabiegu.

Borelioza

Udowodniono, że zabiegi w komorze hiperbarycznej skutecznie wspierają leczenie boreliozy i eliminują bakterię Borrelia burgdorferi z organizmu.

Reumatoidalne Zapalenie Stawów

Tlenoterapia hiperbaryczna jest dziś standardem w leczeniu chorób reumatoidalnych w USA.

Medycyna sportowa

Podniesienie wydolności organizmu (legalny doping) oraz szybkie leczenie komórkami macierzystymi komórek Twoich ścięgien i stawów.

Medyczna komora hiperbaryczna – na co pomaga?

Medyczna komora hiperbaryczna to specjalistyczne, szczelnie zamknięte pomieszczenie, które zostało skonstruowane na potrzeby terapii, jaką jest leczenie tlenem hiperbarycznym. Jak powszechnie wiadomo, tlen to pierwiastek niezbędny do życia człowieka.

Podanie go w określonych warunkach, w zwiększonej od naturalnej ilości, może wspomóc leczenie wielu różnorodnych problemów i dolegliwości zdrowotnych.
W naszej placówce Oxomedica, dostępne jest najwyższej jakości medyczne urządzenie do przeprowadzania tlenoterapii, czyli omawiana powyżej komora hiperbaryczna. Na co pomaga ta specjalistyczna kapsuła?

Otóż na podstawie licznych przeprowadzonych badań dowiedziono, że pod wpływem ciśnienia powyżej 2 Atmosfer tlen rozpuszcza się nie tylko w hemoglobinie, ale również w osoczu i dociera do wszystkich komórek Twojego ciała, nawet tych, które mają utrudnione natlenienie np. przez zapchane czy zmiażdżone żyły. To powoduje zwiększenie produkcji komórek macierzystych przez Twój organizm, a w efekcie doskonale wspomaga leczenie wszelkiego rodzaju schorzeń, które wymagają poprawy zachodzących w organizmie procesów fizjologicznych.

Wynika to z faktu, że stanowi ona jedną z najbardziej skutecznych metod dostarczania tlenu do tkanek, a to w konsekwencji może przekładać się na zmianę ich reakcji na różnorodne choroby i urazy. Ze względu na to, że leczenie komorą hiperbaryczną jest niezwykle skuteczne, coraz więcej lekarzy zaleca tlenoterapię swoim pacjentom, jako uzupełnienie podstawowej kuracji. Efektem ubocznym jest odmłodzenie organizmu i poprawa wyglądu cery.

Tlenoterapia – na co pomaga i na czym polega?

Leczenie wszelkiego rodzaju dolegliwości i schorzeń z zastosowaniem medycznej komory hiperbarycznej, to tlenoterapia hiperbaryczna, inaczej HBOT. Na co pomaga ten ceniony przez specjalistów zabieg i na czym polega?

Leczenie tlenem w komorze hiperbarycznej to, w dużym skrócie, podanie pacjentowi czystego tlenu pod odpowiednim ciśnieniem. Uważa się, że ciśnienie we wnętrzu kapsuły powinno wynosić nie mniej, niż 2 ATA.

W placówce Oxomedica, standardowo przeprowadzane są zabiegi pod ciśnieniem 2,4 - 2,5 ATA, jednak urządzenie, które w tym celu wykorzystujemy, może pracować pod wyższym ciśnieniem, bo aż do 3,2 Atmosfer. Wyższe ciśnienie pozwala na uzyskanie znacznie lepszych rezultatów kuracji, niż ma to miejsce w przypadku rekreacyjnych komór hiperbarycznych.

Tlen jest pacjentowi podawany z zastosowaniem specjalistycznego układu oddechowego, który poprzez automatyczne dostosowanie się do jego organizmu, zapewnia mu jak najlepszy przepływ tlenu i dostarczenie pełnego zapotrzebowania wszystkim komórkom w ciele. Decydując się na skorzystanie z takiej kuracji, klient ma zapewniony pełen komfort, a tym samym może się odprężyć i czerpać korzyści z kuracji, jaką jest tlenoterapia. Na co pomaga ta forma leczenia? Otóż doskonale sprawdza się jako kuracja uzupełniająca w przypadku takich chorób, jak:

 • AZS i choroby skóry,
 • Urazy mięśniowo- szkieletowe,
 • Grypa, ostre zapalenie płuc, COVID- 19,
 • Borelioza,
 • Choroby trudne do zdiagnozowania (znacząco obniża przewlekłe stany zapalne, mogące powodować rozwój chorób neurodegeneracyjnych, nowotworowych, a także innych chorób cywilizacyjnych),
 • Reumatoidalne zapalenie stawów,
 • Choroby nieuleczalne (Alzheimer, porażenie mózgowe),
 • Choroba dekompresyjna (w organizmie pojawiają się pęcherzyki gazu (najczęściej azotu), które należy jak najszybciej usunąć, gdyż mogą przyczyniać się do występowania duszności, obrzęku płuc, a nawet uszkodzenia rdzenia kręgowego),
 • Zatrucie tlenkiem węgla,
 • Martwicze zakażenie tkanek miękkich,
 • Niedokrwienie tkanek miękkich o ostrym przebiegu,
 • Oparzenia II i III stopnia,
 • Głuchota o charakterze idiopatycznym lub będąca wynikiem urazu akustycznego.
 • Przewlekłe zapalenie pęcherza, śródmiąższowe zapalenie pęcherza
 • Przewlekłe zapalenie nerek

To tylko jedne z licznych przypadłości, z którymi pomaga uporać się komora hiperbaryczna. Na co działa ta specjalistyczna kapsuła medyczna? Pozostałe dolegliwości, jakie pomaga zwalczyć, zostały omówione poniżej.

Komora hiperbaryczna – zastosowanie w chorobach przewlekłych

Leczenie tlenem w komorze hiperbarycznej. może być również wdrożone w przypadku niektórych chorób o charakterze przewlekłym. Zaliczane są do nich m.in.:

 • Stopa cukrzycowa,
 • Martwica kości lub zagrożenie martwicą tkanek,
 • Powikłania po amputacji (martwice, stany zapalne),
 • Zapalenie ucha zewnętrznego,
 • Uszkodzenia popromienne,
 • Zakażenia po urazach,
 • Odleżyny,
 • Ropnie.

To nie jedyne przypadki, w których sprawdza się komora hiperbaryczna. Zastosowanie tego urządzenia, jest odpowiednie również w terapii takich schorzeń i dolegliwości, jak:

 • Rozmaite stany zapalne,
 • Odmrożenia,
 • Anemia spowodowana utratą krwi,
 • Grzybica.

Warto podkreślić także, że prozdrowotne właściwości komory hiperbarycznej, znajdują zastosowanie przy schorzeniach układu krążenia (miażdżyca czy nadciśnienie tętnicze). Zaleca się ją również jako wspomaganie leczenia w przypadku pacjentów po przebytym udarze mózgu, a także jako wzmocnienie układu odpornościowego w sepsie.

Komora hiperbaryczna – właściwości lecznicze

Leczenie tlenem hiperbarycznym znajduje także zastosowanie w przypadku trudno gojących się ran, a jego skuteczność została potwierdzona jako antybakteryjna, antywirusowa i antygrzybiczna.

U osób do 60. roku życia, widoczna poprawa rozpoczyna się już po 3 zabiegach. Oczywiście całkowite wyleczenie to kwestia indywidualna i i zależna od stanu schorzenia. Niektórzy, całkowite zagojenie lub doprowadzenie do stanu, w którym organizm sam regeneruje się do końca bez dalszych sesji obserwują po 8-10 zabiegach a niektórzy po 40.

Wyżej wskazane choroby i dolegliwości to nie jedyne, na co pomaga komora hiperbaryczna. Metoda ta wpływa również na zahamowanie procesów starzenia, a także wspomaga regenerację i odżywianie komórek, produkcję komórek macierzystych i wydłużanie długości telomerów w Twoich chromosomach, co bezpośrednio wydłuża długość życia i odmładza organizm. Dzięki tym właściwościom, leczenie w komorze hiperbarycznej znajduje zastosowanie w kosmetologii oraz w medycynie estetycznej.

Nie bez znaczenia jest również fakt, iż to, co daje tlenoterapia, to także ogólna poprawa kondycji organizmu, przekładająca się na samopoczucie pacjenta. Leczenie tlenem hiperbarycznym zalecane jest osobom, borykającym się z przewlekłym zmęczeniem. Już po 1-3 zabiegach pacjent odczuwa przypływ energii i powoli odzyskuje siły witalne.

Dla kogo przeznaczone jest leczenie tlenem w komorze hiperbarycznej?

Ze względu na liczne korzyści płynące z tlenoterapii, coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z rozwiązania, jakim jest komora hiperbaryczna. Jej właściwości pozwalają nie tylko na kurację konkretnych dolegliwości, ale również pozytywnie wpływają na ogólne funkcjonowanie organizmu, a tym samym poprawę jakości życia.

Leczenie tlenem w komorze hiperbarycznej przeznaczone jest zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci Terapia hiperbaryczna to jedne z najbezpieczniejszych zabiegów medycznych na świecie. Ewentualne powikłania takie jak dyskomfort w uszach u osób wrażliwych na ciśnienie przechodzą samoistnie. Wiedząc, co leczy komora hiperbaryczna, stosowanie jej jako kuracji wspomagającej zalecane jest osobom, które:

 • Chorują przewlekle,
 • Doświadczyły rozmaitych kontuzji i urazów, które nie chcą się zagoić,
 • Borykają się z problemami laryngologicznymi,
 • Cierpią z powodu trudno gojących się ran,
 • Chorują na reumatoidalne zapalenie stawów,
 • Chcą odmłodzić swoje ciało i skórę.

To tylko jedne z licznych przypadłości, na które pomaga komora hiperbaryczna. Właściwości lecznicze kapsuły medycznej, dostępnej w naszej placówce Oxomedica, są znacznie szersze, stąd też zachęcamy do skorzystania z niej również innych pacjentów.

Leczenie tlenem hiperbarycznym w placówce Oxomedica

Osoby, które odwiedzają nasz gabinet po raz pierwszy, często zadają pytanie – czy komora hiperbaryczna pomaga?

Tak, skuteczność tej terapii została potwierdzona wielokrotnie przez naukowców i stosowana jest w najnowocześniejszych szpitalach i placówkach medycznych. Najskuteczniej działa, jeśli powodem choroby jest czynnik zewnętrzny, taki jak infekcja wirusowa, bakteryjna czy grzybicza. Wtedy rezultaty są najszybsze i najbardziej widoczne, a efekt długotrwały.

Działa często na schorzenia, z którymi pacjenci walczą bezskutecznie latami. Leczenie w komorze hiperbarycznej wspomaga walkę z wieloma przewlekłymi schorzeniami, a działanie opiera się na zwiększeniu produkcji komórek macierzystych przez organizm pacjenta. Ważne, żeby ciśnienie w trakcie zabiegu wynosiło ponad 2 Atmosfery, bowiem dopiero wtedy obserwowane jest działanie medyczne, a nie rekreacyjne.

Jeżeli chcesz samodzielnie przekonać się o skuteczności tej terapii, skontaktuj się z nami i umów na wizytę w naszym gabinecie tlenoterapii w Poznaniu. U nas znajdziesz sposób na to, aby w pełni zatroszczyć się o swój organizm i cieszyć się dobrym zdrowiem i energią.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia się do naszej placówki

Tel: +48 616 166 288