Zalety sesji w komorze hiperbarycznej
Terapia hiperbaryczna, uważana jest za jedną z najbardziej skutecznych metod, dostarczania tlenu do tkanek. Kuracja ta, stanowi doskonałe wsparcie w leczeniu wielu schorzeń. Liczne zalety komory hiperbarycznej sprawiają, że wielu lekarzy, zaleca tę formę terapii swoim pacjentom, jako wspomaganie tradycyjnych form leczenia.
W naszej placówce Oxomedica, oferujemy leczenie tlenem w komorze hiperbarycznej, z wykorzystaniem profesjonalnego, medycznego urządzenia. Poznaj korzyści, wynikające z hiperbarii tlenowej i umów się na sesję w naszej medycznej komorze hiperbarycznej.
Jakie są zalety medycznej komory hiperbarycznej? To najlepszy sposób na odmłodzenie skóry i całego organizmu, czyli ANTI-AGING.
- Nie tylko leczy schorzenia wg kolejności, jaką za słuszne uzna Twój organizm, ale też odmładza całe ciało i umysł, wydłużając długość telomerów nawet o 35%, co udowodniono naukowo. To przekłada się na wydłużenie życia w pełnym zdrowiu nawet o 10-15 lat.
- Badania naukowe na sesji 60 zabiegów i odmłodzeniu grupy kilkudziesięciu emerytów są opisane tutaj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7746357/
Długość telomerów limfocytów T pomocniczych, T cytotoksycznych, >>naturalnych zabójców<< i limfocytów B wzrosła znacznie o ponad 20% po HBOT. Najbardziej znaczącą zmianę zauważono w limfocytach B, które wzrosły na 30. sesji, 60. sesji i po HBOT o 25,68%±40,42 (p=0,007), 29,39%±23,39 (p=0,0001) i 37,63%±52,73 (p=0,007) ), odpowiednio.
- Poniżej autor tych badań mówi o nich nieco bardziej opisowo (wymagana znajomość j. angielskiego)
- Case report z indywidualnego odmłodzenia mózgu w ciągu 60 sesji wykonywanych 5x w tygodniu: https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fneur.2022.949536/full
W MRI perfuzji nastąpił względny wzrost w zakresie od 43,3 do 52,3% perfuzji mózgowej w różnych obszarach podporządkowanych pamięci, koordynacji i funkcji wzrokowej kory ruchowej. Podobną poprawę perfuzji mózgowej zaobserwowano w skanach SPECT, która wahała się od 8,79 do 16,12% zwiększonej perfuzji w biegunie skroniowym i korze śródwęchowej podporządkowanej pamięci, a także w obszarze podmodzelowatym i zakręcie językowym. MRI-DTI wykazał znaczny wzrost frakcyjnej anizotropii w kilku obszarach istoty białej, w tym 9% w ciele modzelowatym, 16,85% w sklepieniu i 22,06% w tapetum. W domenach fizycznych nastąpiła poprawa zarówno progu beztlenowego, wytrzymałości wysiłkowej, siły mięśni, szybkości chodu i siły uchwytu w zakresie 7–15%. Długość telomerów została podwojona, a skupiska białek zapalnych spadły około 40. sesji i pozostały niskie podczas 60. sesji.
- Czyli tłumacząc na bardziej zrozumiały język:
Różnica między zerem a jedynką w tym pojedynczym studium przypadku terapii HBO2 potwierdziła poprawę obiektywnych biomarkerów, które mierzą funkcje poznawcze, pamięć, szybkość przetwarzania mózgu, wyniki sportowe i modalności neuroobrazowania mierzące perfuzję mózgową, przepływ krwi i traktografię.
Tlenoterapia hiperbaryczna to zabieg, podczas którego, pacjentowi podawany jest czysty, stuprocentowy tlen, w warunkach wyższego ciśnienia niż atmosferyczne. Seans odbywa się przy użyciu specjalistycznej, szczelnie zamkniętej medycznej komory, pracującej pod ciśnieniem nawet 3.2 ATA, a jest nią komora hiperbaryczna. Więcej informacji na temat tego urządzenia znajdziesz tu: co to jest komora hiperbaryczna.
Korzyści wynikających ze skorzystania z oferty naszej placówce, można wymienić naprawdę wiele, a zdecydowana większość, odnosi się do medycznej komory hiperbarycznej. Zalety zabiegów z jej wykorzystaniem to m.in. fakt, że zasilana jest czystym tlenem o stężeniu 99,9%, pozyskiwanym przez nas od największych, zaufanych i sprawdzonych dystrybutorów gazów medycznych. Co więcej, terapia hiperbaryczna w naszej medycznej kabinie, odbywa się z zastosowaniem profesjonalnego układu oddechowego. Rozwiązanie to pozwala na automatyczne dostosowanie ilości podawanego tlenu, do potrzeb organizmu pacjenta, a co za tym idzie – zapewnienie mu jak najlepszego przepływu tlenu i w konsekwencji, zaspokojenie całego zapotrzebowania na tlen.
- Co więcej, terapia hiperbaryczna w naszej medycznej komorze:
- odbywa się z zastosowaniem profesjonalnego układu oddechowego
- maseczki dostarczającej tlen do pacjenta oraz odprowadzającej zużyte powietrze poza komorę.
- maseczka ma paski na głowę, które powodują, że pacjent nie musi ich trzymać ręcznie przez całą sesję.
Rozwiązanie to pozwala na automatyczne dostosowanie ilości podawanego tlenu, do potrzeb organizmu pacjenta, a co za tym idzie – zapewnienie mu jak najlepszego przepływu tlenu i w konsekwencji, zaspokojenie całego zapotrzebowania na tlen.
Komora hiperbaryczna – korzyści z zabiegów w Oxomedica
W naszej ofercie dostępna jest komora hiperbaryczna, nie zaś popularna ostatnimi czasy, rekreacyjna komora normobaryczna. Zalety tego typu medycznego urządzenia są bowiem znacznie większe, a terapia bardziej efektywna. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, na temat mechanizmu jej funkcjonowania, sprawdź tutaj: jak działa komora hiperbaryczna. Urządzenie, wykorzystywane przez nas do zabiegów tlenoterapii, zapewnia naszym pacjentom maksymalny komfort w trakcie seansów.
To, co wyróżnia medyczną komorę hiperbaryczną, przy użyciu której przeprowadzamy kuracje, to fakt, że ma aż 100 cm średnicy, co czyni ją największą, jednoosobową komorą hiperbaryczną w Polsce.
To nie jedyne mocne strony medycznej komory hiperbarycznej. Korzyści, które otrzymuje pacjent, to także sama forma zabiegu.
Po wejściu do komory, następuje stopniowe zwiększanie ciśnienia, aż do momentu uzyskania pożądanej wartości i utrzymanie jej na stałym poziomie.
Podczas zabiegu, możliwe jest oglądanie telewizji umieszczonej w suficie, która ma dostęp do platform streamingowych, takich jak: Netflix, Amazon Prime, Disney+, Player.pl czy Youtube. Co istotne, w trakcie seansu, obecny jest wykwalifikowany personel, który dba o to, aby cały proces przebiegał prawidłowo.
Jeżeli chcesz skorzystać z naszych usług, do czego serdecznie Cię zachęcamy, skontaktuj się z nami i umów termin wizyty. W razie jakichkolwiek pytań, pozostajemy do Twojej dyspozycji.
Materiały źródłowe: