Hiperbaryczna tlenoterapia przy reumatyzmie

Reumatyzm to potoczna nazwa dla grupy chorób, których cechami są przewlekłe stany zapalne w obrębie tkanki łącznej. Powody ich występowania, to najczęściej przyczyny autoimmunologiczne. Objawy reumatyzmu są niezwykle uciążliwe i skutecznie utrudniają codzienne funkcjonowanie osobom nimi dotkniętymi. Jakie kroki powinien podjąć pacjent, cierpiący na reumatyzm? Jak leczyć to uciążliwe schorzenie? Poza farmakoterapią, doskonałym rozwiązaniem będzie hiperbaria tlenowa. Skuteczność tej metody, została potwierdzona naukowo i jest ona stosowana w najnowocześniejszych szpitalach i placówkach medycznych. Jeżeli jesteś w trakcie przyjmowania leków na reumatyzm lub technik naturalnych takich jak połączenie diety z głodówkami, leczenie tej choroby powinieneś wspomóc właśnie HBOT. Seanse z wykorzystaniem medycznej komory hiperbarycznej, dostępne są w naszej placówce i zachęcamy Cię do skorzystania z nich.


Najczęstsze objawy reumatyzmu


Pomimo, że pod pojęciem reumatyzmu kryje się wiele różnych chorób, to ich objawy są do siebie bardzo podobne, a nierzadko wręcz się pokrywają. Najczęściej występującymi, tego typu schorzeniami są: zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, choroby zwyrodnieniowe stawów oraz reumatoidalne zapalenie stawów. Niezależnie od tego, z którą z nich ma do czynienia pacjent, objawy reumatyzmu są do siebie zbliżone i można tu wyróżnić:


  • Bóle stawów,
  • Obrzęki stawów,
  • Występowanie porannej sztywności stawów.

Ponadto, tego typu choroby, często ograniczają sprawność ruchową, a także mogą prowadzić do uszkodzeń i zaburzeń w funkcji narządów wewnętrznych. Zbyt późno zdiagnozowane lub ignorowanie reumatyzmu bez podjęcia odpowiednich kroków w celu jego opanowania i wyleczenia, może powodować trwałą niepełnosprawność.


Reumatyzm – leczenie w komorze hiperbarycznej


Jeżeli doświadczasz bólu stawów, cierpisz na sztywność poranną, a także zauważasz, że Twoja sprawność ruchowa uległa pogorszeniu, to sygnał, że możesz cierpieć na reumatyzm. Leczenie tej choroby to podstawa, gdyż to od niego zależy, czy będzie postępować. Bardzo ważne jest w tym wypadku kompleksowe działanie.

Podstawę skutecznej kuracji stanowi zmiana diety na roślinną, niskoprzetworzoną, uzupełnioną o detoksyfikację organizmu przez posty wodne. Tymczasową ulgę przynosi również farmakologia. Jako terapię przyspieszającą proces powrotu do zdrowia, należy rozważyć seanse w medycznej komorze hiperbarycznej, dostępnej w naszej placówce.


Zostało bowiem naukowo potwierdzone, że stanowią one doskonałe wsparcie dla organizmu, podczas walki z chorobami reumatycznymi.


Komora hiperbaryczna a reumatyzm – wpływ tlenoterapii na leczenie


Masz objawy reumatyzmu? Korzystasz już z farmakoterapii, jednak jej efekty nie są dla Ciebie satysfakcjonujące? Umów się na kurację w oferowanej przez nas, medycznej komorze hiperbarycznej. Dodatkowo możemy Ci przekazać wskazówki dietetyczne i przeprowadzania postów od osób, które skutecznie wyleczyły reumatoidalne zapalenie stawów, aby Tobie też było łatwiej. Dzięki jej unikatowym właściwościom, poprawisz swoje samopoczucie i w sposób znaczący spowolnisz postęp dolegliwości reumatycznych. Efekty tlenoterapii to:


  • Zmniejszenie stanów zapalnych,
  • Dotlenienie komórek organizmu, a co za tym idzie, przyspieszenie regeneracji tkanek,
  • Zmniejszenie dolegliwości bólowych,
  • Wzmacnianie działania leków,
  • Przywrócenie większej sprawności,
  • Poprawa ogólnej jakości życia.

Nie zwlekaj i skontaktuj się z nami jak najszybciej, a już wkrótce Twoje samopoczucie ulegnie poprawie.